Připomněli jsme si 100. výročí narození manželů zátopkových

V pondělí 19. září uplynulo přesně 100 let od narození jednoho z nejznámějších atletických párů historie a legend české atletiky Dany a Emila Zátopkových. Náš klub při této příležitosti připravil rodinný závod dvojic v rámci projektu Českého atletického svazu Sportuj jako Zátopkovi.

Sportuj jako Zátopkovi

Akce se konala na hřišti základní školy na ulici 1. máje. Malí sportovci tak společně se svými rodiči, prarodiči nebo staršími sourozenci absolvovali postupně pět disciplín. Závodilo se v běhu, což je disciplína, ve které vynikal Emil Zátopek, i hodu oštěpem – disciplíně Dany Zátopkové. V dalších si závodníci připomněli Emilovy tréninkové metody – běh se zátěží na zádech a tahání pneumatiky. Na oknech školy byla připravena galerie se sportovními úspěchy a životopisy oslavovaných atletů a závodníci měli za úkol odpovědět na pár otázek.
Všichni účastníci obdrželi diplomy a drobné dárky. Za příjemně strávené odpoledne děkujeme všem závodníkům, kteří dorazili i v mírně nepříznivém počasí. Díky patří i všem sponzorům a organizátorům.
Legendární sportovní a manželská dvojice Emil a Dana Zátopkovi za sebou zanechala obrovský odkaz. Nejenže se oba narodili ve stejný rok i den (19. září 1922) a stejně tak ve stejný rok i den získali olympijské zlato (Helsinky 1952). Sportovci tělem i duší, tak by se dali charakterizovat Emil a Dana Zátopkovi. Oba byli cílevědomí, houževnatí a vždy šli tvrdě za svým. Ve sportu se manželé vzájemně podporovali, hnali se kupředu. I proto byli tak úspěšní.
Další fotografie najdete na facebookových stránkách ATLETIKA Rýmařov
společná.JPG